Podzespoły bazowe

Podzespoły bazowe laptopa

zakup i wymiana części do laptopów. W każdym laptopie są podzespoły które z czasem wymagają wymiany lub naprawy. Wszystko zależy od tego jak bardzo laptop jest eksploatowany, jak bardzo jest używany i w jakich warunkach. Z uwagi na częste otwieranie pokrywy laptopa, zawiasy z czasem ulegają pęknięciom.

Zawiasy w laptopie

zawiasy-do-laptopa-Asus
zawiasy-do-laptopa-Toshibanależy wymieniać parami. Co to oznacza? Zawiasy muszą pracować przy jednakowym obciążeniu, wymieniając jeden zawias narażamy go w ten sposób że jest bardziej obciążony i szybko możemy go zniszczyć. Otwierając pokrywę laptopa pamiętajmy by nie otwierać jej „bokiem”, tzn. otwieramy pokrywę chwytając za jej środek, w ten sposób oba zawiasy mają jednakowy nacisk.

Wymiana matrycy w laptopie

Matryca-do-IBM
Podzespołem bazowym laptopa jest również matryca.Matryca-10-1-cala-samsung Matryce niszczą się, pękają, przestają działać z powodu złego użytkowania. W naszej wieloletniej praktyce najczęstszym powodem uszkodzenia matrycy jest nacisk z obudowy zewnętrznej. Ktoś nadepnął, przewoził w torbie w której był zasilacz od strony matrycy i po przez nacisk uszkodził matrycę, lub też zamykając pokrywę nie zwrócono uwagi na to co leży na klawiaturze… Zaczynając od wymiany podzespołów typu obudowa, zawiasy, klapa laptopa, układ graficzny, wymiana gniazda USB naprawa-gniazda-USB-w-laptopach czy CPU. Na rynku dostępne są podzespoły oryginalne – producenta i tzw. zamienniki. Zamienniki to tańsza opcja i prawie nigdy materiał nie odbiega standardom wykonania od oryginału. Przed zakupem i wymianą części do laptopa, zawsze konsultujemy z właścicielem czy chce, by zamontowane były droższe, ale oryginalne części, czy wybiera opcję tańszą z zamienników. Wymiana zawiasów w laptopie – zawsze wymieniamy oba zawiasy, nigdy jeden. Wiąże się to z zużyciem starego zawiasa, który pęknie i tak, bo będzie bardziej obciążony.

Naprawalaptopa.Net