Czyszczenie laptopa

Czyszczenie laptopa – kto o tym dziś pamięta?

Laptop działa jak odkurzacz, zasysa wszystko z powietrzem i po jakimś czasie zaczyna się grzać. Przyczyną jest zabrudzony układ chłodzący w laptopie. Na zdjęciach po niżej pokażemy jak wygląda układ chłodzenia przed czyszczeniem! Widoczne na zdjęciach układy chłodzenia w laptopach SONY VAIO, HP, Dell, ASUS, ACER, LENOVO i SAMSUNG. Czyszczenie laptopów powinno być regularne. Nie można dopuścić do takiego stanu kiedy temperatura jest po wyżej 80'C Używając podkładek chłodzących nie unikniemy brudu który blokuje cyrkulację powietrza. Oddając laptopa do naprawy – serwisant zawsze proponuje czyszczenie. Wyobraźmy sobie że wymieniamy uszkodzone gniazdo zasilania lub gniazdo USB, widząc brud jaki jest po między radiatorem a ożebrowaniem, nie będzie chciał dać gwarancji na wymieniony element bo po jakimś czasie może się zdarzyć ponowne uszkodzenie.

Poniżej przedstawiamy tylko niewielki wycinek tego jak wygląda laptop który jest zaniedbany – bez wymiany pasty i termopadów, bez czyszczenia, układ graficzny przestanie działać. Zachęcamy do obejrzenia tych zdjęć.

naprawa laptopa warszawa czyszczenie laptopa z kurzu

Zapchany układ chłodzenia

układ chłodzenia zapchany - naprawa laptopa warszawa

Kurz ktory gromadział się w laptopie

układ chłodzenia w laptopie naprawa laptopa

Nie czyszczony laptop i skutki

czyszczenie laptopa - naprawa laptopa warszawa

Brud w laptopie

naprawiamy laptopy - układ chłodzenia

Zapchany układ chłodzenia w laptopie

naprawa laptopa warszawa - laptop się grzeje

Czyszczenie orzebrowania laptopa 

serwis laptopów - czyszczenie laptopa

Filc który uniemożliwia chłodzenie

czyszczenie laptopa - laptop się grzeje

Uklad chłodzenia – przed czyszczeniem 

serwis laptopów czyszczenie układu chłodzenia

Odpowiedź na pytanie dla czego laptop się grzeje?

czyszczenie układu chłodzenia

Laptop bez czyszczenia układu chłodzenia

laptop się grzeje  
Jak widać na zdjęciach kurz gromadzący się w układzie chłodzenia nie pozwala na odprowadzenie ciepła z laptopa. Laptop nie ma możliwości optymalnej pracy, zdziwił bym się gdyby nie skutkowało to "usmażeniem" grafiki. Wyczyszczenie laptopa nie zajmuje dużo czasu, najwięcej pracy i czasu zajmuje rozkręcenie. Taka czynność powinna odbywać się przynajmniej raz a optymalnie dwa razy w ciągu roku. Pamiętajmy by pytać czy przy czyszczeniu laptopa była wymieniona pasta termo przewodząca i "termo pady". Czyszczenie laptopa zapewnia stabilną pracę, laptop się nie przegrzewa, układ grafiki pracuje w optymalnej temperaturze. Zapamiętajmy – czyszczenie laptopa wydłuża jego żywotność. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu: 888 872 765 czynny 24h.

Naprawalaptopa.Net